Biblioteka szkolna

Nauczyciel bibliotekarz

mgr Grażyna Prycza-Kupny
email: biblioteka@fitelberg.pl
(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Biblioteka szkolna jest czynna w godzinach

Poniedziałek – 15:00 – 19:00
Wtorek – 15:00 – 19:00
Środa – 15:00 – 19:00
Czwartek – 15:00 – 19:00
Piątek – 15:00 – 18:00

Wyciąg z regulaminu

Biblioteka służy realizacji potrzeb i zainteresowań nauczycieli i uczniów, zadań dydaktyczno–wychowawczych szkoły, doskonaleniu pracy nauczycieli, popularyzowaniu wiedzy muzycznej i pedagogicznej. Biblioteka szkolna gromadzi w miarę posiadanych środków finansowych zbiory w postaci nut, publikacji o tematyce muzycznej i pedagogicznej, słowników i encyklopedii, podręczników oraz materiałów niezbędnych do realizacji procesu nauczania. Ponadto w bibliotece przechowywane są archiwalia dokumentujące historię i działalność szkoły (tj. kroniki, zdjęcia, listy absolwentów, nagrania fonograficzne i inne pamiątki z życia szkoły).

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, rodzice i prawni opiekunowie uczniów, a także inne osoby na zasadach ustalonych przez bibliotekarza.

Na miejscu można korzystać ze zbiorów o szczególnej wartości, pojedynczych egzemplarzy publikacji, archiwaliów, księgozbioru podręcznego. Dopuszcza się możliwość udostępnienia materiałów w celu kopiowania.

Zbiory wypożyczane do domu należy zwrócić w wyznaczonym przez bibliotekarza terminie w stanie niezniszczonym.

Uczniowie rezygnujący z nauki zobowiązani są do natychmiastowego zwrotu wypożyczonych zbiorów.

W razie zniszczenia lub zagubienia wypożyczonej publikacji należy odkupić taką samą lub inną wskazana przez bibliotekarza