PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA
I i II stopnia im. G. Fitelberga
w Chorzowie

ul. Dąbrowskiego 43
41-500 Chorzów


Centrala/portiernia:
32 241 03 29
Sekretariat:
32 249 00 54
fax: 32 241 03 92
Kadry:
tel./fax: 32 249 15 06
Księgowość:
tel.: 32 249 00 60
Administracja:
tel./fax: 32 249 00 62

e-mail: info@fitelberg.pl


W związku z projektem "Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego"rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chorzowie.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie tutaj  oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tutaj

 

Cieśla Agata - kl. V/6 i Wach Ewelina kl. IV/6

(naucz. Danuta Rychlicka, mgr Iwona Pyrkosz)
III miejsce – Bystrzycki Konkurs Zespołów Kameralnych

(Bystrzyca Kłodzka 23-24 04 2010 r)

Bocionek Wojciech - kl. II/6 (naucz. mgr Beata Honysz-Knop)
II miejsce – IV Chrzanowskie Spotkania Młodych Instrumentalistów  

(Chrzanów 20-21.05.2010 r.)

Baranowska Olga – kl. IV/6 (naucz. mgr Maria Skrzek-Bąk)
IV nagroda w X Ogólnopolskim Konkurskie Skrzypcowym im. G. Bacewicz szkół muzycznych pierwszego stopnia.

(Wrocław, 15-18 03 2010 r.)


Kozioł Julia - kl. II/6 (naucz. mgr Julia Obrębowska)
III miejsce – V Ogólnopolski Festiwal Zakręcone Fleciki – (Rybnik, 5 06 2010 r.)
wyróżnienie specjalne - VI Konkurs Instrumentów Dętych Jupiter

(Kraków, 10 04 2010 r.)

Botor Mikołaj - kl. II/6, Mikrut Jusyna kl. II/6, Partyka Agata II/4 

(naucz. Andrzej Schneider, Anna Famuła-Galwas)
XII Przegląd Klas Perkusji Szkół Muzycznych I st. im. G. Skowery

(Łódź, 15. 05. 2010 r.)

Szajnowska Anna - PSM II st., kl. II w. (naucz. dr Maciej Gallas)
III miejsce – II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. M. Karłowicza

(Kraków, 26-28 10 2010 r.)


wyróżnienie – III Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. B. Kostrzewskiej


(Rzeszów, 19-21 11 2009 r.)

Woś Grzegorz Władysław - PSM II st., kl. V i
Wyróżnienie za utwór Tibi Gratias Ageremus– Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na utwór poświęcony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II

(Katowice 2010)

Pudło Paulina - PSM II st. kl. IV w. (naucz. mgr Sabina Widera) – III miejsce oraz wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu bez przygotowania  - Makroregionalny Konkurs Czytania Nut Głosem dla uczniów wydziału wokalnego szkół muzycznych drugiego stopnia.

(Chorzów, 11 03 2010 r.)

Dworak Katarzyna - PSM II st. kl. III w. (naucz. mgr Karina Paszek) – III nagroda ex aequo – Międzyszkolny Konkurs Wokalny im. M. Karłowicza.

(Katowice, 16. 03. 2010 r.)

Chór I st. MINOREK (naucz. dr Iwona Bańska)
– Grand Prix, Złoty Dyplom, wyróżnienie za najlepszą emisję głosu – VI Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych Bel Canto
(Ostrów Wielkopolski, 29 05 2010 r.)

III miejsce – Przegląd Chórów Szkół Muzycznych I stopnia Regionu Śląskiego

(Zabrze, 28 04 2010 r.)

Chór II st. KAMERTON ( naucz. mgr Agnieszka Musioł)
– Brązowy Dyplom VI Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych Bel Canto

(Ostrów Wielkopolski, 29 05 2010 r.)