PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA
I i II stopnia im. G. Fitelberga
w Chorzowie

ul. Dąbrowskiego 43
41-500 Chorzów


Centrala/portiernia:
32 241 03 29
Sekretariat:
32 249 00 54
fax: 32 241 03 92
Kadry:
tel./fax: 32 249 15 06
Księgowość:
tel.: 32 249 00 60
Administracja:
tel./fax: 32 249 00 62

e-mail: info@fitelberg.pl


W związku z projektem "Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego"rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chorzowie.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie tutaj  oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tutaj

 

Agata Kaczmarek z kl. IV/6 (naucz. mgr Dariusz Stępień)

Wyróżnienie w I grupie – Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla Dzieci; Rybnik, 3.12.2011r.

III miejsce - Dąbrowski Konkurs Gitarowy; Dąbrowa Górnicza, 20.03.2012r.

III miejsce w grupie solistów do lat 13 - IV Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy; Kielce, 13-15.05.2012r.

 

Mateusz Młodzik z kl. IV/6 (naucz. mgr Barbara Miś)

Wyróżnienie w I grupie – Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla Dzieci; Rybnik, 3.12.2011r.

 

Łukasz Orpik z kl. VI/6 (naucz. mgr Janusz Marczewski)

III miejsce w I grupie - – Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla Dzieci; Rybnik, 3.12.2011r.

 

Izabela Szymczak z kl. V/6 (naucz. mgr Agnieszka Musioł)

Wyróżnienie – VI Konkurs Solfeżowy dla szkół muzycznych I stopnia pod patronatem CEA Regionu Ślaskiego.; Częstochowa. 2.03.2012r.

 

Martyna Tomas z kl. III/6 (naucz. mgr Maria Skrzek-Bąk); Wojciech Bocionek z kl. III/4 (mgr Beata Honysz-Knop)

Wyróżnienie - Pierwszy Cieszyński Konkurs Skrzypcowy,; Cieszyn, 21-22.04.2012r.

Martyna Tomas z kl. III/6 (naucz. mgr Maria Skrzek-Bąk)

Wyróżnienie - V Chrzanowskie Spotkania Młodych Instrumentalistów, Chrzanów, 18-19.05.2012r.

 

Mikołaj Botor z kl. III/6 (naucz. mgr Anna Famuła-Galwas)

I miejsce w I grupie - II Myślenickie Konfrontacje Perkusyjne, Myślenice, 24.05.2012r.

 

Chór szkoły I stopnia Minorek (naucz. dr Iwona Bańska)

I miejsce, Przegląd Chórów Szkół Muzycznych I stopnia Regionu Śląskiego oraz najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego; Zabrze, 20.04.2012r.

 

Zuzanna Biniek z kl. IV wydział wokalny (naucz. mgr Sabina Widera) 

I miejsce - Makroregionalny Konkurs Czytania nut głosem dla uczniów wydziału wokalnego szkół muzycznych drugiego stopnia; Chorzów, 3.04.2012r.

 

Marcel Bielówka - z kl. II PSM II st. (naucz. mgr Sabina Widera)

I miejsce - I Ogólnopolski Konkurs z zasad muzyki; Łomża, 19.04.2012r.

 

Sebastian Gorgoń kl. II - PSM II st. (naucz. mgr Sabina Widera)

I wyróżnienie - I Ogólnopolski Konkurs z zasad muzyki; Łomża, 19.04.2012r.

 

Agata Chodorek z kl. III - wydział wokalny (naucz. mgr Maciej Madoń, akomp.mgr Ewa Zug))

II nagroda - V Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Krystyny  Jamróz; Kielce, 2-3 czerwca 2012r.

 

Jan Wytrwał z kl. IV - wydział wokalny (naucz. mgr Karina Paszek)

wyróżnienie - V Międzyszkolny Konkurs Wokalny im. Mieczysława Karłowicza, Katowice 15.06.2012r.

Uczniowie zakwaliwikowani do Ogólnopolskich Przesłuchań CEA:

Agata Chodorek - śpiew, Katarzyna Dworak - śpiew, Michał Rajwa - gitara, Justyna Mikrut - perkusja, Dominik Gruszka - perkusja; Natalia Przystałka - saksofon.

Katarzyna Dworak  z kl. IV wydział wokalny (naucz. mgr Karina Paszek)

III miejsce - Ogólnopolskie Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej 2012r.