PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA
I i II stopnia im. G. Fitelberga
w Chorzowie

ul. Dąbrowskiego 43
41-500 Chorzów


Centrala/portiernia:
32 241 03 29
Sekretariat:
32 249 00 54
fax: 32 241 03 92
Kadry:
tel./fax: 32 249 15 06
Księgowość:
tel.: 32 249 00 60
Administracja:
tel./fax: 32 249 00 62

e-mail: info@fitelberg.pl


W związku z projektem "Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego"rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chorzowie.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie tutaj  oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tutaj

 

Chór PSM I st. "Minorek" (naucz. dr Iwona Bańska) - I miejsce Złoty Dyplom; Dyplom za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego przyznany przez jury studenckie Akademii Muzycznej w Katowicach – II Śląski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych I stopnia im. Józefa Świdra - Akademia Muzyczna, Katowice, 10.01.2015r.

Andrzej Frydko z kl. III/6 (naucz. mgr Paweł Wylężek, akomp. mgr Michał Szkurienko) - II miejsce - XXIV Konfrontacje Instrumentów Dętych, Oława, 24-25.03.2015r.

Wyróżnienie w I grupie wiekowej - XXII Śląski Konkurs Instrumenty Dęte „Blacha dla najmłodszych”, Dąbrowa Górnicza, 27-29.04.2015r.

III miejsce w kategorii wiekowej młodszej- I Ogólnopolski Konkurs Uczniów Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia, Wadowice, 23.04.2015r.

Julia Hoszek z kl. III/4 (naucz. mgr Michał Opeldus) – wyróżnienie w grupie II – Międzynarodowy Akordeonowy Konkurs, Ostrawa  9-14.04.2015r.)

Maja Kraśniewska z kl. V/6 (naucz. mgr Agnieszka Kulikowska –Owsiak) – III miejsce, VIII Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej dla Pianistów im. Janiny Garści, Lubliniec, 21-22.04.2015r.

Marta Kubista z kl. IV/6 (naucz. mgr Beata Honysz-Knop) - wyróżnienie - XII Żyrardowskie Spotkania Skrzypcowe, Żyrardów, 30.04.2015r.

Jakub Zawodny z kl. II/4 (naucz. mgr Janusz Marczewski) – wyróżnienie, VI Ogólnopolski Konkurs Gitarowy, Zielona Góra, 8-10 maj 2015r.)

Zofia Jaworska z kl. II/4, naucz. mgr Jerzy Szkopek – wyróżnienie, XIII Igraszki Wiolonczelowe, Oleśnica 2015r.

Hubert Rurański z kl. I/6, naucz. mgr Jerzy Szkopek – wyróżnienie, XIII Igraszki Wiolonczelowe, Oleśnica 2015r. 

Michał Matura z kl. I/6 (naucz. mgr Julia Obrębowska) - III miejsce w I grupie, X Ogólnopolski Festiwal "Zakręcone Fleciki", Rybnik 23.05.2015r.

Duet Agnieszka Gruszka i Alicja Piechura z kl. III/6, naucz. mgr Sylwia Wawro-Pęckowska; wyróżnienie, IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Mały pianista” w grupie III, Myślenice, 21-22 maja 2015r.

Zespół rytmiczny klasy I/6 (naucz. mgr Justyna Płachno)- wyróżnienie – Przegląd Zespołów Rytmicznych Szkół Muzycznych I stopnia Regionu Śląskiego, Katowice dn. 17.03.2015r. zespół został nagrodzony specjalnym zaproszeniem na Doroczny Koncert Rytmiki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach. 

Agata Kaczmarek z kl. I PSM II st.(naucz. mgr Rafał Jarczewski) – I miejsce w III kategorii, Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Ferdynanda Sora, Frýdek – Místek, 23-25.04.2015r.

 laureatka, VI Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy „GITARA VIVA”, Kielce 26-29.04.2015r.

 

Kwartet Jazzowy w składzie: Tomasz Borkowski, Wojciech Krawczyk, Maciej Półtorak, Szymon Szczot (naucz. mgr Janusz Biedrowski) – wyróżnienie, 16 Festiwal dziecięcej i młodzieżowej muzyki instrumentalnej, Rybnik, 17.04.2015r.

Kwartet Jazzowy GESVG w składzie: Tomasz Borkowski, Wojciech Krawczyk, Maciej Półtorak, Szymon Szczot (naucz. mgr Janusz Biedrowski) – nagroda główna, School & Jazz Festiwal, Lubaczów 15-17.04.2015r.

Kwartet Jazzowy GESVG w składzie: Tomasz Borkowski, Wojciech Krawczyk, Maciej Półtorak, Szymon Szczot (naucz. mgr Janusz Biedrowski) –I miejsce – III Międzynarodowy Młodzieżowy konkurs jazzowy „Magnolia”, Warszawa, 31.05.2015r.