PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA
I i II stopnia im. G. Fitelberga
w Chorzowie

ul. Dąbrowskiego 43
41-500 Chorzów


Centrala/portiernia:
32 241 03 29
Sekretariat:
32 249 00 54
fax: 32 241 03 92
Kadry:
tel./fax: 32 249 15 06
Księgowość:
tel.: 32 249 00 60
Administracja:
tel./fax: 32 249 00 62

e-mail: info@fitelberg.pl


W związku z projektem "Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego"rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chorzowie.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie tutaj  oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tutaj

 

Małgorzata Pietrusińska z kl. V/6 - naucz. mgr Oliwia Stawowska - wyróżnienie w 5 grupie I stopnia I Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Trzcianie; Trzciana 11-12.01.2016r.

Andrzej Frydko z kl. IV/6 - naucz. mgr Paweł Wylężek - wyróżnienie - XXV Konfrontacje Instrumentów Dętych w Oławie; Oława 15-16.03.2016r.

I miejsce w grupie 2 - kategoria: dęte blaszane - II Konkurs Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji Szkół Muzycznych I stopnia, Trzciana 20-22.05.2016r.

Jakub Zawodny z kl. III/4 (naucz. mgr Janusz Marczewski) - III miejsce w III grupie - IV Ogólnopolski Gitarowy "Młodzi Czarodzieje Gitary" , Dobrzyce, 16-18.03.2016r.

wyróżnienie - I Ogólnopolski Konkurs Gitarowy Szkół Muzycznych I i II stopnia, Wadowice 04.2016r.

Michał Rduch z kl. IV/6 (naucz. mgr Lucyna Fiedukiewicz) - wyróżnienie w grupie I - XII Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków; Rybnik 13-16.04.2016r.

Aleksandra Jaśkowska z kl.II/6 (naucz. mgr Karolina Jesionek) - II miejsce, nagroda specjalna w grupie I - Polsko-Czeskie Konfrontacje Młodych Flecistów w Głuchołazach, 28.04 2016r.

Agata Klimczak z kl. I/6 (naucz. mgr Julia Obrębowska) - III Miejsce ex aequo w grupie sześciolatków - XI Ogólnopolski Festiwal "Zakręcone Fleciki", Rybnik, 21.05.2016r.

Iga Olszówka z kl. I/6 (naucz. mgr Karolina Jesionek) - III miejsce ex aequo w grupie sześciolatków - XI Ogólnopolski Festiwal "Zakręcone Fleciki", Rybnik, 21.05.2016r.

Magdalena Galas z kl. I/6 (naucz. mgr Julia Obrębowska) - wyróżnienie I stopnia w grupie sześciolatków - XI Ogólnopolski Festiwal "Zakręcone Fleciki", Rybnik, 21.05.2016r.

Michał Matura z kl. II/6 (naucz. mgr Julia Obrębowska) - wyróżnienie I stopnia w grupie drugiej- XI Ogólnopolski Festiwal "Zakręcone Fleciki", Rybnik, 21.05.2016r.

Hubert Rurański z kl.II/6 (naucz. mgr Jerzy Szkopek) - wyróżnienie I stopnia- XIV Igraszki Wiolonczelowe, Oleśnica 28.05.2016r.

Natalia Mugenszabel z kl.I/4 (naucz. mgr Łukasz Tudzierz) - wyróżnienie I stopnia- XIV Igraszki Wiolonczelowe, Oleśnica 28.05.2016r.

Zuzanna Serda z kl.II/4 (naucz. mgr Łukasz Tudzierz) - wyróżnienie II stopnia- XIV Igraszki Wiolonczelowe, Oleśnica 28.05.2016r.

Zespół Rytmiki szkoły muzycznej I stopnia (naucz. mgr Justyna Płachno) - wyróżnienie za różnorodne wykorzystanie rekwizytu w ciekawych rozwiązaniach przestrzennych - VII Przegląd Rytmiki Szkół Muzycznych I stopnia i Baletowych Regionu Śląskiego; Katowice 15.03.2016.

Chór szkoły muzycznej I stopnia Minorek (naucz. dr hab. Iwona Bańska) - III miejsce - Złoty dyplom; Dyplom za muzykalną kreację artystyczną - III Śląski Festiwal Chórów szkół Muzycznych I stopnia im. Józefa Świdra, Katowice, 29.04.2016r.

Agata Bała z kl. IV PSM II st.; naucz. mgr Zenon Siwy – wyróżnienie – VI Ogólnopolski Festiwal Fagotowo-Obojowy im. Wiktora Osadzina i Edwarda Madery, Bytom 27-29.10.2015r.

Milena Joszko z kl. III w. PSM II st. (naucz. mgr Karina Paszek) – wyróżnienie – Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych II stopnia, Wrocław 26-27.01.2016r.

Paulina Łysikowska z kl. IV w. PSM II st.(naucz. mgr Halina Skubis-Kalemba) – wyróżnienie – Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych II stopnia, Wrocław 26-27.01.2016r.

Wiktoria Zawiślak z kl. V PSM II st. (naucz. mgr Lucyna Fiedukiewicz) - wyróżnienie  - Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych II stopnia, Katowice 27-28.01.2016r.

Paulina Abratańska z kl.VI PSM II st. (naucz. mgr Janusz Biedrowski)  – wyróżnienie – Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych II stopnia, Katowice 2-3.02.2016r.

Szymon Kudera z kl. V PSM II st. (naucz. mgr Janusz Biedrowski)  – wyróżnienie – Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych II stopnia, Katowice 2-3.02.2016r.

Szymon Szczot z kl. VI PSM II st. (naucz. mgr Marek Miś)  – wyróżnienie – Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, Katowice 2-3.02.2016r.

Krzysztof Hertling z kl. Vi. PSM II st. (naucz. mgr Karol Bulanda) - tytuł laureata - 7 miejsce w eliminacjach centralnych XL Olimpiady Artystycznej, Warszawa 14.04.2016r.

Agata Kaczmarek z kl. II i. (naucz. mgr Rafał Jarczewski) - I miejsce - I Ogólnopolski Konkurs Gitarowy Szkół Muzycznych I i II stopnia, Wadowice, 04.2016r.

wyróżnienie w I grupie - 20 Międzynarodowy Konkurs Gitarowy Cithara Ignea, Żory, 25-29.04.2016r.

Chór PSM II st. Kamerton (naucz. mgr Sabina Kotyczka) – II miejsce, Złoty dyplom – III Śląski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych II stopnia im. Józefa Świdra, Katowice, 22.01.2016r.

Nauczyciele: mgr Halina Skubis-Kalemba – śpiew, mgr Karina Paszek – śpiew, mgr Ewa Zug – akompaniament, mgr Luiza Kaczmarczyk - akompaniament, mgr Marek Miś - klarnet, mgr Janusz Biedrowski - saksofon i mgr Mateusz Lasatowicz - akompaniament, Lucyna Fiedukiewicz - skrzypce - zostali wyróżnione w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych II stopnia