PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA
I i II stopnia im. G. Fitelberga
w Chorzowie

ul. Dąbrowskiego 43
41-500 Chorzów


Centrala/portiernia:
32 241 03 29
Sekretariat:
32 249 00 54
fax: 32 241 03 92
Kadry:
tel./fax: 32 249 15 06
Księgowość:
tel.: 32 249 00 60
Administracja:
tel./fax: 32 249 00 62

e-mail: info@fitelberg.pl


W związku z projektem "Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego"rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chorzowie.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie tutaj  oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tutaj

 

Andrzej Frydko z kl. V/6,( naucz. mgr Paweł Wylężek, akomp. mgr Karolina Hanulok) - I miejsce, XVI Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów w Jaworznie, Jaworzno, 23-25.11.2016r.

- wyróżnienie, Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I i II st.; Sosnowiec, 28-29.11.2016r.

- wyróżnienie, II Ogólnopolski Konkurs uczniów klas instrumentów dętych szkół muzycznych I stopnia, Wadowice, 04.2017r.

- finalista, XXiV Śląski Konkurs - Instrumenty Dęte "Blacha dla najmłodszych", Dąbrowa Górnicza, 25-27.04.2017r.

Paulina Chudzik z kl. II/4 (naucz. mgr Paweł Wylężek) - wyróżnienie, Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I i II st.; Sosnowiec, 28-29.11.2016r.

Natalia Mugensznabel z kl. II/4 (naucz. mgr Łukasz Tudzierz) - wyróżnienie, Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I i II st..; Bytom, 1-2.12.2016r.

wyróżnienie (w I grupie), IX Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy "Młody polski wiolonczelista", Bochnia 20.05.2017r.

Angela Warzyńska z kl. II/4 (naucz. mgr Piotr Sidor) - wyróżnienie, Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I i II st.; Sosnowiec, 28-29.11.2016r.

Michał Rduch z kl. V/6 (naucz. mgr Lucyna Fiedukiewicz) - wyróżnienie -  Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I i II st.; Katowice, 15-17.12.2016r.

V nagroda w III grupie, VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy "Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding", Warszawa 29.05.-3.06.2017r.

wyróżnienie (sekcja I, kategoria C) OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017

Lilianna Banaś z kl. II/6 (naucz. mgr Oliwia Stawowska) - III miejsce w grupie II - II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, Trzciana, 13-15.01.2017 r.

wyróżnienie, IX Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej dla Pianistów im. Janiny Garści, Lubliniec, 25.04.2017r.

Małgorzata Pietrusińska z kl. VI/6 (naucz. mgr Oliwia Stawowska) - wyróżnienie w grupie VI - II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, Trzciana, 13-15.01.2017 r.

Bartosz Sobala z kl. III/6 (naucz. mgr Andrzej Schneider) - III miejsce, Konkurs Tamburi di Canto, Dąbrowa Górnicza, 15.03.2017r.

I miejsce (sekcja VI, kategoria A) OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017

Maksymilian Cieślak z kl. II/6 (naucz. mgr Sylwia Wawro-Pęckowska)- I miejsce w II grupie, V Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny "Mały Pianista", Myślenice 16-17.03.2017r.

wyróżnienie, IX Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej dla Pianistów im. Janiny Garści, Lubliniec, 25.04.2017r.

II miejsce, III Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Aleksandra Tansmana, Łódź 10.05.2017r.

Igor Drozd z kl. II/6 (naucz. mgr Rafał Jarczewski) - wyróżnienie, V Dąbrowski Konkurs Gitarowy, Dąbrowa Górnicza 28-29.03.2017r.

wyróżnienie w I grupie - XX Kłodzki Jubileuszowy Festiwal Muzyczny "Gitariada", Ogólnopolski Konkurs Gitarowy, Kłodzko, 21-22.04.2017r.

Wiktor Glica z kl. II/6 (naucz. mgr Janusz Marczewskii) - wyróżnienie, V Dąbrowski Konkurs Gitarowy, Dąbrowa Górnicza 28-29.03.2017r.

Hubert Rurański z kl. II/6 (naucz. mgr Jerzy Szkopek) - wyróżnienie w grupie III, XXI Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów, Kłodzko, 7.04.2017r.

Julia Pęcherz z kl. III/6 (naucz. mgr Agnieszka Kulikowska-Owsiak) - wyróżnienie, IX Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej dla Pianistów im. Janiny Garści, Lubliniec, 25.04.2017r.

Aleksandra Jaśkowska z kl. III/6 (naucz. mgr Karolina Jesionek) - wyróżnienie I stopnia, IV Wiosenne Konfrontacje Młodych Flecistów, Lubliniec, 27.04.2017r.

wyróżnienie, Międzyszkolny Konkurs Skawińskie Konkursy Muzyczne "Moja muzyka jest we mnie", Skawinia, 

I miejsce (sekcja IV, kategoria B) OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017

Krzysztof Kula z kl. I/6 (naucz. mgr Maria Skrzek-Bąk) - III nagroda w kategorii A, XVII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy "Janko Muzykant", Sochaczew, 17.05.2017r.

wyróżnienie (sekcja I, kategoria A) OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017

Paulina Grzymek z kl. I/6 (naucz. mgr Agnieszka Owsianka) - III miejsce ex aequo w grupie sześciolatków, XII Ogólnopolski Festiwal "Zakręcone fleciki", Rybnik, 20.05.2017r.

Hanna Jelito z kl. II/6 - V nagroda w I grupie, VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy "Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding", Warszawa 29.05.-3.06.2017r.

II miejsce (sekcja I, kategoria A) OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017

Marta Kubista z kl.VI/6 (nauczyciel mgr Beata Honysz-Knop), wyróżnienie (sekcja I, kategoria C) OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017

Julia Lach z kl. IV/6 (nauczyciel mgr Janusz Biedrowski), wyróżnienie (sekcja IV, kategoria C) OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017

Anna Piecuch z kl. I/6, (naucz. mgr Janusz Biedrowski),  III miejsce (sekcja IV, kategoria A) OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017

Krzysztof Hertling z kl. VI PSM II st. - I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie z Literatury Muzycznej "Muzyczne Pory Roku", Kraków, 11.03.2017 r. (ucznia przygotował mgr Karol Bulanda).

Agata Kaczmarek z kl. IV PSM II st. (naucz. mgr Rafał Jarczewski), wyróżnienie w grupie solistów do lat 16, VII Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy Gitara Viva!, Kielce, 20-22.03.2017r.

I miejsce w IV grupie - XX Kłodzki Jubileuszowy Festiwal Muzyczny "Gitariada", Ogólnopolski Konkurs Gitarowy, Kłodzko, 21-22.04.2017r.

III miejsce (sekcja III, kategoria E) OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017

Monika Nowak z kl. IV (PSM II stopnia, wydział wokalny)  - wyróżnienie w I kategorii, II Międzynarodowy Konkurs Solowej Wokalistyki Sakralnej, Katowice 3-8.01.2017r.

Milena Joszko z kl. IV wydział wokalny PSM II st. (naucz. mgr Karina Paszek); III miejsce, XI Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Ludomira Różyckiego, Gliwice 23-25 marca 2017r.

Aleksandra Głuch z kl. VI i PSM II st.; laureat, II miejsce, w eliminacjach centralnych XLI Olimpiady Artystycznej, w sekcji historii muzyki, Warszawa 10-12.04.2017r.

Konrad Wróbel z kl. I PSM II st., (naucz. mgr Szymon Gołąbek), III miejsce (sekcja III, kategoria D) OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017

Kamil Cudzich z kl. III wydział wokalny, (naucz. mgr Wioletta Białk-Kurzydlak) II miejsce (sekcja VII, kategoria E OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017

Katarzyna Fiedukiewicz z kl. II wydział wokalny (naucz. mgr Karina Paszek)  II miejsce (sekcja VII, kategoria E OnLY OnLINE  Muzyczne Konfrontacje Młodych, Koszalin 2017