PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA
I i II stopnia im. G. Fitelberga
w Chorzowie

ul. Dąbrowskiego 43
41-500 Chorzów


Centrala/portiernia:
32 241 03 29
Sekretariat:
32 249 00 54
fax: 32 241 03 92
Kadry:
tel./fax: 32 249 15 06
Księgowość:
tel.: 32 249 00 60
Administracja:
tel./fax: 32 249 00 62

e-mail: info@fitelberg.pl


W związku z projektem "Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego"rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chorzowie.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie tutaj  oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tutaj

 

Wiktor Glica z kl. III/6 (naucz. mgr Janusz Marczewski) - wyróżnienie (w grupie II) - XI Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla dzieci, 7.12.2017r.

Gabriela Skowronek z kl. II/4 (naucz. mgr Łukasz Tudzierz, akomp. mgr Karolina Hanulok) - wyróżnienie (w grupie II) - II Ogólnopolski Konkurs dla uczniów klas skrzypiec i wiolonczeli szkół muzycznych I stopnia, Sucha Beskidzka, 16-21.01.2018r.

Rafał Węgrzyn z kl. IV/6 (naucz. mgr Oliwia Stawowska) - III miejsce (w grupie 4 stopnia I)- III Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny, Trzciana 26-28.01.2018r.

Andrzej Frydko kl. IV/6 (naucz, mgr Paweł Wylężek, akomp. mgr Karolina Hanulok) - II miejsce, XXVII Konfrontacje Instrumentów Dętych Blaszanych, Oława 13-14.03.2018r.

wyróżnienie w grupie II, V Głogowski Konkurs Trębaczy, Głogów 27-28.04.2018r.

Jakub Solik z kl. I/6 (naucz. mgr Janusz Biedrowski, akomp. mgr Mateusz Lasatowicz) - wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika, Ogólnopolski Konkurs Saksofonowy "Za kotarą", Czasław 17.03.2018r.

Anna Piecuch z kl. II/6 (naucz. mgr Janusz Biedrowski, akomp. mgr Mateusz Lasatowicz) - wyróżnienie w I grupie, Ogólnopolski Konkurs Saksofonowy "Za kotarą", Czasław 17.03.2018r.

Igor Drozd z kl. III/6 (naucz. mgr Rafał Jarczewski) - wyróżnienie, II Ogólnopolski Konkurs Gitarowy Szkół Muzycznych I i II stopnia, Wadowice 04.2018r.

Krzysztof Kula z kl. II/6 (naucz. mgr Maria Skrzek-Bąk) - wyróżnienie specjalne, International Violin Competition Vivaldi 340, Wieliczka 18-21.04.2018r.

Zofia Pytka z kl. I/6 (naucz. mgr Maria Skrzek-Bąk) - wyróżnienie specjalne, International Violin Competition Vivaldi 340, Wieliczka 18-21.04.2018r.

Krzysztof Syrzisko z kl. II/4 (naucz.mgr Paweł Łamik) - I miejsce w czwartej grupie, IV Konkurs Wolonczelowo-Kontrabasowy w Kowalewie Pomorskim, 23-24.04.2018r.

Jakub Imiołczyk kl. III/6 (naucz, mgr Paweł Wylężek, akomp. mgr Karolina Hanulok) - wyróżnienie w grupie I, V Głogowski Konkurs Trębaczy, Głogów 27-28.04.2018r.

Bartosz Sobala z kl. IV/6 (naucz. mgr Andrzej Schneider) - wyróżnienie, XX Przegląd Uczniów Klas Perkusji Szkół Muzycznych I stopnia im. Włodzimierza Skowery, Łódź 19.05.2018r.

Lilianna Banaś, Joanna Ochman, Maksymilian Cieślak z kl. III/6 - wyróżnienie, VII Międzyszkolny Turniej Pisania Dyktand dla klas III cyklu 6-letniego Szkół Muzycznych I stopnia regionu opolskiego, Opole 23.04.2018r.

Nina Królicka z kl. II/4 (naucz. mgr Piotr Sidor) - wyróżnienie, IV Akademia Młodego Waltornisty, II Ogólnopolski Konkurs Młody Waltornista, 15-17.06.2018r.

Zespół Rytmiki z kl.III/6 (naucz. mgr Justyna Płachno) - wyróżnienie za zakomponowanie przestrzenne i ciekawą interpretację muzyki; IX Przegląd Zespołów Rytmiki Szkół Muzycznych I stopnia i Baletowych Regionu Śląskiego, Katowice 20.03.2018r.

Chór dziecięcy Minorek (dyrygent dr hab. Iwona Bańska) - złoty dyplom, X Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych Bel Canto, Ostrów Wielkopolski 28.04.2018r.

Katarzyna Fiedukiewicz z kl.III w. PSM II st. (naucz. mgr Karina Paszek) - wyróżnienie,  Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, Gliwice 27-28.11.2017r.

Kamil Cudzich z kl. IVw. PSM II st. (naucz. mgr Wioletta Białk-Kurzydlak) - wyróżnienie,  Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, Gliwice 27-28.11.2017r.

Agata Bała z kl. VI  PSM II st. (naucz. mgr Zenon Siwy) - wyróżnienie,  Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia klasy oboju, Katowice 14-15.12.2017r.

Łukasz Orpik z kl. VI PSM II st. (naucz. mgr Janusz Marczewski) - wyróżnienie,  Makroregionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia, Łódź, 4-5.12.2017r.

Angela Warzyńska z kl. I PSM II st. (naucz. mgr Piotr Sidor) - III nagroda, IV Akademia Młodego Waltornisty, II Ogólnopolski Konkurs Młody Waltornista, 15-17.06.2018r.

Chór mieszany Kamerton (dyrygent mgr Sabina Kotyczka) - srebrny dyplom, X Ogólnopolski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych Bel Canto, Ostrów Wielkopolski 28.04.2018r.