PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA
I i II stopnia im. G. Fitelberga
w Chorzowie

ul. Dąbrowskiego 43
41-500 Chorzów


Centrala/portiernia:
32 241 03 29
Sekretariat:
32 249 00 54
fax: 32 241 03 92
Kadry:
tel./fax: 32 249 15 06
Księgowość:
tel.: 32 249 00 60
Administracja:
tel./fax: 32 249 00 62

e-mail: info@fitelberg.pl


W związku z projektem "Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego"rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chorzowie.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie tutaj  oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tutaj

 

Igor Drozd z kl. IV/6 (naucz. mgr Rafał Jarczewski) - II miejsce ex aequo (w grupie II), XII Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla dzieci, Rybnik, 8.12.2018r.

wyróżnienie w II grupie, XXII Kłodzki Festiwal Muzyczny "Gitariada", Kłodzko 26-28.04.2019r.

Wiktor Glica z kl. IV/6 (naucz. mgr Janusz Marczewski) - wyróżnienie (w grupie II), XII Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla dzieci, Rybnik, 8.12.2018r.

Rafał Węgrzyn z kl. V/6 (naucz. mgr Oliwia Stawowska) - I miejsce (w grupie 3)- IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Trzciana 14-16.12.2018r.

Bartosz Sobala z kl. V/6 (naucz. mgr Andrzej Schneider) - wyróżnienie (w II grupie), Tamburi di Canto, Dąbrowa Górnicza 25-26.04.2019r.

Chór szkoły I stopnia Minorek (naucz. dr hab. Iwona Bańska) - III miejsce (w kategorii chóry) - 25 Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika, Będzin 12.01.2019r.

Małgorzata Piertusińska z kl. II PSM II st. (naucz. mgr Oliwia Stawowska) - III miejsce (w grupie 5)- IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Trzciana 14-16.12.2018r.

Krzysztof Syrzisko z kl. I PSM II st., (naucz. mgr Paweł Łamik, akomp. mgr Karolina Hanulok) - III miejsce w III grupie, II Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy im. Bonawentury Nancki, 25-26.10.2018r.

II nagroda, VII Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy im. Wiktora Gadzińskiego, Katowice 23-25.05.2019r.

Angela Warzyńska z kl. II PSM II st. (naucz. mgr Piotr Sidor) - I nagroda Ex Aequo (w I kategorii wiekowej) - III Regionalne Spotkanie Waltornistów Etiuda, Katowice 15.01.2019r.

Karol Gąsior z kl. I PSM II st. (naucz. mgr Piotr Sidor) - wyróżnienie (w I kategorii wiekowej) - III Regionalne Spotkanie Waltornistów Etiuda, Katowice 15.01.2019r.

Andrzej Frydko z kl. I PSM II st. (naucz. mgr Paweł Wylężek) - wyróżnienie (w III grupie wiekowej) - XXVI Śląski Konkurs Instrumenty Dęte "Blacha dla najmłodszych"; Dąbrowa Górnicza, 1-4.04.2019r.

Agata Kaczmarek z kl. V PSM II st. (naucz. mgr Rafał Jarczewski) - wyróżnienie w V grupie, XXII Kłodzki Festiwal Muzyczny "Gitariada", Kłodzko 26-28.04.2019r.

tytuł finalisty z wyróżnieniem, XLIII Olimpiada Artystyczna w sekcji historii muzyki, Warszawa 15-17.04.2019r.

Mateusz Pala z kl. II PSM II st. (naucz. mgr Janusz Biedrowski, akomp. mgr Mateusz Lasatowicz) - wyróżnienie, 17 Międzynarodowy Konkurs Interpretacji gry na instrumentach dętych "Pro Bohemia" 2019

wyróżnienie - III Śląski Konkurs Saksofonowy, Katowice 11-12.06.2019r.

Kwintet dęty drewniany w składzie: Julia Kanclerz, Jakub Koch, Angela Warzyńska, Paweł Kuś, Maciej Gosek (naucz. mgr Marek Przegendza) - III miejsce w III grupie, VI Cieszyńskie Spotkania Muzyczne "Viktor Ullmann in Memoriam", Cieszyn 2-3.04.2019r.