PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA
I i II stopnia im. G. Fitelberga
w Chorzowie

ul. Dąbrowskiego 43
41-500 Chorzów


Centrala/portiernia:
32 241 03 29
Sekretariat:
32 249 00 54
fax: 32 241 03 92
Kadry:
tel./fax: 32 249 15 06
Księgowość:
tel.: 32 249 00 60
Administracja:
tel./fax: 32 249 00 62

e-mail: info@fitelberg.pl


W związku z projektem "Termomodernizacja państwowych placówek szkolnictwa artystycznego"rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chorzowie.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie tutaj  oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tutaj

 

Julia Hoszek z kl. II/4 (naucz. mgr Michał Opeldus) - wyróżnienie - II Konkurs Muzyki Akoredonowej w Kluczborku, Kluczbork, 27.11.2013r.

Weronika Wołowczyk z kl. IV/6 (naucz. mgr Lucyna Fiedukiewicz) - III miejsce - XIII Prezentacje Miniatur Skrzypcowych, Sieradz, 14-15.03.2014r.

Filip Szymczak  z kl. II/6 (naucz. mgr Anna Famuła-Galwas, akomp. mgr Ewa Zug) - II miejsce, Grupa I - I Olkuski Konkurs Perkusyjny "Młody Perkusista"; Olkusz, 8.04.2014r.

Agata Kaczmarek z kl. VI/6 (naucz. mgr Rafał Jarczewski) - III miejsce - XVI Dolnośląski Konkurs Gitarowy w ramach XVII Kłodzkiego Festiwalu Muzycznego Gitara 2014; Kłocko 25-26.04.2014r.

 I miejsce w I konkursie Rudzkie Igraszki Gitarowe - Ruda Śląska, 17.05.2014r.

Mikołaj Botor z kl. V/6 (naucz. mgr Anna Famuła-Galwas) – II miejsce w III grupie – III Myślenickie Konfrontacje Perkusyjne – Edycja Międzynarodowa; Myślenice, 8.05.2014r.

Agnieszka Chromik z kl. V/6 (naucz. mgr Dariusz Stępień) - wyróżnienie - w I konkursie Rudzkie Igraszki Gitarowe - Ruda Śląska, 17.05.2014r.

Mateusz Młodzik z kl. VI/6 (naucz. mgr Barbara Miś) - wyróżnienie - w I konkursie Rudzkie Igraszki Gitarowe - Ruda Śląska, 17.05.2014r.

Łukasz Nyc z klasy I/4 (naucz. mgr Szymon Gołąbek) – II miejsce w I konkursie Rudzkie Igraszki Gitarowe - Ruda Śląska, 17.05.2014r.

Daniel Szeja z kl. II/4 (naucz. mgr Dariusz Stępień) - wyróżnienie - w I konkursie Rudzkie Igraszki Gitarowe - Ruda Śląska, 17.05.2014r.; 

              wyróżnienie - XVI Festiwal Muzyki Instrumentalnej - Rybnik, 5.04.2014r

Zespół rytmiczny klasy III/6 (naucz. mgr Justyna Płachno)- wyróżnienie – Przegląd Zespołów Rytmicznych Szkół Muzycznych I stopnia Regionu Śląskiego, Katowice dn. 18.03.2014r.(zespół został nagrodzony specjalnym zaproszeniem na Doroczny Koncert Rytmiki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach. 

Chór PSM I st. "Minorek" (naucz. dr Iwona Bańska) - I miejsce Złoty Dyplom; Dyplom za kulturę i wyczucie piękna śpiewanych utworów, Dyplom dla najlepszego chóru przyznany przez jury studenckie Akademii Muzycznej w Katowicach - Śląski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych I stopnia - Akademia Muzyczna, Katowice, 13.12.2013r.

Maciej Półtorak z kl. IV i. (naucz. mgr Janusz Biedrowski) został zakwalifikowany do przesłuchań ogólnopolskich organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

 Marcin Szlazok z kl. V i. (naucz. mgr Marek Przegendza) - wyróżnienie - II Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych, Opole, 7-8.04.2014r.

Marcel Bielówka z kl. IV i. - otrzymał tytuł laureata za zajęcie IV miejsca w eliminacjach  centralnych XXXVIII Olimpiady Artystycznej przeprowadzonych w Warszawie w dn. 7-9 kwietnia 2014r. w sekcji historii muzyki.

Sebastian Gorgoń z kl. IV i. (naucz. mgr Zuzanna Sucharowska) - wyróżnienie - X Forum Młodych Instrumentalistów; Rybnik 11.04.2014r. 

Chór PSM II st. KAMERTON (naucz. mgr Sabina Kotyczka) - III miejsce - Złoty dyplom - Śląski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych II stopnia, Akademia Muzyczna Katowice, 14.02.2014r.