Osiągnięcia Uczniów Szkoły

2018/2019

Igor Drozd z kl. IV/6 (naucz. mgr Rafał Jarczewski) – II miejsce ex aequo (w grupie II), XII Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla dzieci, Rybnik, 8.12.2018 r.
Wyróżnienie w II grupie, XXII Kłodzki Festiwal Muzyczny „Gitariada”, Kłodzko 26-28.04.2019 r.

Wiktor Glica z klasy V/6 (naucz. mgr Janusz Marczewski) – wyróżnienie, XIII Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla Dzieci, Rybnik, 7.12.2019 r.

Rafał Węgrzyn z kl. V/6 (naucz. mgr Oliwia Stawowska) – I miejsce (w grupie 3) – IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Trzciana 14-16.12.2018 r.

Bartosz Sobala z kl. V/6 (naucz. mgr Andrzej Schneider) – wyróżnienie (w II grupie), Tamburi di Canto, Dąbrowa Górnicza 25-26.04.2019 r.

Chór szkoły I stopnia Minorek (naucz. dr hab. Iwona Bańska) – III miejsce (w kategorii chóry) – 25 Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika, Będzin 12.01.2019 r.

Małgorzata Piertusińska z kl. II PSM II st. (naucz. mgr Oliwia Stawowska) – III miejsce (w grupie 5) – IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Trzciana 14-16.12.2018 r.

Krzysztof Syrzisko z kl. I PSM II st., (naucz. mgr Paweł Łamik, akomp. mgr Karolina Hanulok) – III miejsce w III grupie, II Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy im. Bonawentury Nancki, 25-26.10.2018 r. II nagroda, VII Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy im. Wiktora Gadzińskiego, Katowice 23-25.05.2019 r.

Angela Warzyńska z kl. II PSM II st. (naucz. mgr Piotr Sidor) – I nagroda Ex Aequo (w I kategorii wiekowej) – III Regionalne Spotkanie Waltornistów Etiuda, Katowice 15.01.2019 r.

Karol Gąsior z kl. I PSM II st. (naucz. mgr Piotr Sidor) – wyróżnienie (w I kategorii wiekowej) – III Regionalne Spotkanie Waltornistów Etiuda,
Katowice 15.01.2019 r.

Andrzej Frydko z kl. I PSM II st. (naucz. mgr Paweł Wylężek) – wyróżnienie (w III grupie wiekowej) – XXVI Śląski Konkurs Instrumenty Dęte
„Blacha dla najmłodszych”; Dąbrowa Górnicza, 1-4.04.2019 r.

Agata Kaczmarek z kl. V PSM II st. (naucz. mgr Rafał Jarczewski) – wyróżnienie w V grupie, XXII Kłodzki Festiwal Muzyczny „Gitariada”, Kłodzko 26-28.04.2019 r.
Tytuł finalisty z wyróżnieniem, XLIII Olimpiada Artystyczna w sekcji historii muzyki, Warszawa 15-17.04.2019 r.

Mateusz Pala z kl. II PSM II st. (naucz. mgr Janusz Biedrowski, akomp. mgr Mateusz Lasatowicz) – wyróżnienie, 17 Międzynarodowy Konkurs Interpretacji
gry na instrumentach dętych „Pro Bohemia” 2019. Wyróżnienie – III Śląski Konkurs Saksofonowy, Katowice 11-12.06.2019 r.

Kwintet dęty drewniany w składzie: Julia Kanclerz, Jakub Koch, Angela Warzyńska, Paweł Kuś, Maciej Gosek (naucz. mgr Marek Przegendza)
– III miejsce w III grupie, VI Cieszyńskie Spotkania Muzyczne „Viktor Ullmann in Memoriam”, Cieszyn 2-3.04.2019 r.